Kosmetika

Postup kosmetického ošetření

V našem salonu má kosmetické ošetření následující postup

Povrchové čištění pleti

Povrchové čištění provádíme nejprve mlékem, které díky obsahu rostlinných olejů a aktivních látek zbaví pleť nečistot, přebytečného mazu a zbytků make-upu. Pak pleť dočistíme tonikem, které nejen pleť očistí od zbytků mléka, ale dodá pleti potřebnou hydrataci a pomáhá udržet hydrolipidový film na pleti. Přípravky volíme dle typu pleti.


Exfoliace

Exfoliací odstraníme z povrchu pleti odumřelé rohové buňky. Tím bude pleť lépe připravená pro vlastní čištění pleti.
Protože klasický peeling a napařování pleti jsou u spousta klientek kontraindikovány a postupně se od těchto metod v kosmetologii ustupuje, vynalezli výrobci k tomuto účelu tzv. enzymatickou masku. Enzymatická maska je velmi šetrná, je možné ji používat i na tu nejcitlivější pleť. Obsahuje enzymy z ananasu a papáji, zinek a hydratační složky. Masku naneseme na obličej, necháme působit 10-15 min. Po jejím odstranění je pleť projasněná,zbavena horní rohové vrstvy a póry jsou dostatečně otevřené.


Hloubkové čištění pleti ultrazvukem

Skin scrubber je přístroj, který během 10 minut poctivě vyčistí na pleti všechny vývody mazových žláz. Během ošetření dojde k nastartování metabolismu v pleti, zlepší se látková výměna a prokrvení. K dokonalému efektu dochází u více znečištěné pleti až po opakovaných návštěvách, nicméně už po první návštěvě uvidíte efekt.


Nanesení aktivního séra

Po důkladném vyčištění pleti naneseme na pleť aktivní sérum s obsahem účinných látek dle typu pleti.


Kosmetická masáž obličeje

Kosmetickou masáž provádíme pomocí krému,který obsahuje stejné účinné latky jako sérum a násobí tím jejich účinek.
Během masáže se uvolní napětí mimických svalů, urychlí se buněčný metabolismus v pleti, vyplaví se kyselina mléčná ze svalů a tím se svaly relaxují. Speciálními hmaty působíme proti vráskám. Po masáži je pleť projasněná a nejeví známky únavy. Jsou buď vë formě krémů, past a gelů nebo na pleť používáme speciální vliselínové masky napuštěné aktivními látkami nebo velmi žádané masky hydrogelové a alginátové.


Nanesení masky

Na pleť nanášíme různé typy masek. Řídíme se jak typem pleti, tak jejím aktuálním stavem.
Protože na pleti řešíme více problémů současně, je možné masky kombinovat.
Jsou buď vë formě krémů, past a gelů nebo na pleť používáme speciální vliselínové masky napuštěné aktivními látkami nebo velmi žádané masky hydrogelové a alginátové.


Masáž pleti a očního okolí pomocí ultrazvuku

Během doby působení pleťové masky vpravujeme do pleti a očního okolí aktivní látky na bázi kolagenu a kyseliny hyaluronové pomocí ultrazvukové hlavice. Jemnými krouživými pohyby se za pomoci ultrazvuku zjemní a prohydratuje plet a oční okolí, dochází k úbytku vrásek
a k jemnému liftingu. Protože ultrazvuk zvyšuje propustnost buněčných membrán, dostanou se tak aktivní látky do pleti hlouběji a efekt je tedy vyšší než u klasické masky bez ultrazvuku.


Aplikace závěrečného séra a krému

Závěr ošetření patří jejímu zhýčkání koncentrovaným sérem a závěrečným krémem. Výběr přípravků závisí na druhu celého ošetření. Mezi nejoblíbenější patří sérum s DNA, kaviárem, kyselinou hyaluronovou, hedvábnými proteiny či sérum liftingové.