Vintege79-Purifing

Vintage 79 Purifying

– šetrná péče pro mastnou, problematickou a aknózní pleť


Široké kosmetické účinky, profesionálního a domácího ošetření, jsou určeny na problematickou, mastnou a aknózní pleť. Každý den se pleť mění, zbavuje nečistot, nadměrně zrohovatělé vrstvy, přebytečného mazu, vyrovnává se funkce mazové žlázy a pleť se stává překvapivě jemnou a prozářenou. Za pomoci aktivních látek se zlepšuje tón pleti, hydratace
a pleť vypadá svěže, projasněně a zdravě.

Ošetření Purifying

směřuje preventivně proti tvorbě akné a přemnožení bakterií, které jsou zodpovědné za tvorbu akné.
vytváří důležité kyselé prostředí na pleti a obnovuje hydrolipidický film.
zabraňuje tvorbě komedomů, zlepšuje kvalitu mazu.
napomáhá ke snížení produkce mazu a zabraňuje lesknutí.

AKTIVNÍ LÁTKY

Salicylová kyselina – Výzkumy prokázaly, že díky přítomnosti skupiny hydroxyl fenolů, obsažených v molekulách kyseliny salicylové, má tato látka silné antiseptické a antibakteriální účinky. Zlepšuje životnost buněk, zvyšuje jemnost pleti a dodává jí zdravý tón.
Extrakt ze semen grepu – GSE – GSE obsahuje vysokou koncentraci bioflavonoidů a specifických proteinů. Nedávné studie ukázaly široké antibakteriální účinky a pozitivní vliv na znovuobnovení přirozené bakteriální flóry. Dále má silné protizánětlivé účinky. Jedná se o zcela netoxickou látku, která je velmi dobře snášená. Na pleti se nachází přes 800 typů bakterií včetně těch, které jsou zodpovědné za tvorbu akné a dále přes 100 typů kvasinek a hub. Z toho důvodu je nutné udržovat bakteriální flóru v rovnováze.
Tea tree – Esenciální olej z tea tree má několik důležitých vlastností. Je znám svými antiseptickými a čistícími účinky, zklidňuje a ochraňuje pleť. Snadno se vstřebává a jen velmi zřídka může pleť podráždit.
Extrakty z pomeranče a citrónu – Tyto výtažky jsou v kosmetice široce využívány pro svoji velmi příjemnou vůni, silné antibakteriální a astringentní účinky. Mají schopnost regulovat produkci mazu a napomáhají k pročištění pórů. Díky vysokému obsahu flavonoidů napomáhají hojení jizev. Další vynikající vlastností je antioxidační účinek a působení proti stárnutí.
Ovocné kyseliny – Vyrovnávají produkci mazu a kyselé prostředí na pleti. Působí preventivně proti nadměrnému množení „škodlivých bakterií“, zjemňují zrohovatělou vrstvu, obnovují turnover pleti a dodávají jí pružnost a ochranu.
Listy lopuchu – Glykolický extrakt z listů této rostliny, obsahuje esenciální oleje, polyfenoly, fytosteroly a hlavně arktické mastné kyseliny, které napomáhají pročišťovat pleť a zmírňují seboreu.
Květy a listy slézu – Obsahují anthocyaniny, flavonoidy, taniny a především vysoké množství slizu. Mají významné zklidňující, protizánětlivé účinky a tím se stávají ideální pro kosmetické ošetření problematické pleti.
Levandule – Obsahuje esenciální oleje, organické kyseliny a saponiny, které zklidňují a osvěžují podrážděnou pleť. Reguluje produkci mazu a má antiseptické účinky, zabraňuje zčervenání a pálení pleti a napomáhá k hojení jizev.
Slunečnice – Díky vysokému obsahu mastných kyselin má zjemňující a regenerační účinky na pleť.
Zelený kaolín – Jedná se o nejstarší kosmetickou substanci používanou už ve Starém Egyptě. Zelený kaolín má vysokou schopnost na sebe vázat nečistoty a maz.