Primaluce

Primaluce

– jasnější plet bez poskvrny

Primaluce

je řada exkluzivních kosmetických přípravků, která využívá vzájemného a doplňkového účinku a odlišného času působení ovocných kyselin PHA* a AHA** a vytváří z nich efektivní bělící a prosvětlující komplex.

Primaluce je určena pro tyto typy pleti:

povadající plet s vráskami-projasnění,omlazení a vyhlazení pleti
hyperkeratozní plet-výrazné zjemnění a projasnění
pigmentopvé skvrny-vybělení pigmentových skvrn a zabránění další tvorbě
aknozní plet-odstranění zánětu,zklidnění,stažení poru,redukce mazových žláz

Proč se na pleti objevují skvrny?

Výskyt hnědých pigmentových skvrn se zvyšuje s věkem. Jsou výsledkem fyziologického procesu nazývaného melanogeneze (tvorba melaninu), který z různých důvodů (věk, přílišné vystavování slunci, používání orální antikoncepce, těhotenství apod.) může způsobit nerovnoměrnou distribuci a akumulaci melaninu na nechráněné pokožce (obličej, krk a ruce).

Vytváření melaninu začíná od tyrozinu a je způsobováno enzymem tyrozinázy a ultrafialovými paprsky.

PHA, AHA a White Complex podporují neustálou eliminaci hyperpigmentovaných buněk, čímž omezují jejich hromadění. Pleť je hladší a skvrny blednou. Lumiskin™ dokáže udržet tyrozinázu v neaktivní formě, a omezit tak produkci melaninu. Melfade®-J zpomaluje účinek tyrozinázy, čímž upravuje nadměrnou syntézu melaninu.

*PHA (Poly hydroxy acids) – polyhydroxylové kyseliny
**AHA (Alpha hydroxy acids) – alfahydroxylové kyseliny


AKTIVNÍ LÁTKY

Alfahydroxylové kyseliny – AHA mají velmi malou molekulární strukturu, získávají se z ovoce a díky svým ověřeným odlučujícím a stimulačním účinkům na obnovu buněk pleti se v kosmetice používají již dlouhou řadu let.
Polyhydroxylové kyseliny – Hlavní molekuly této nové generace alfahydroxylových kyselin jsou glukonolakton a laktobionická kyselina.
Molekuly PHA mají stejnou základní strukturu jako AHA, ale jsou větší a mají vyšší číslo hydroxylových skupin (-OH).
Díky tomu zajišťují PHA pomalejší rychlost a delší dobu pronikání do pleti a ve srovnání s AHA na sebe dokáží lépe vázat molekuly vody. Proto přinášejí:

výraznou hydrataci
snížení výskytu podráždění pleti
jemnější, postupné a vzrůstající odlučování.

Bělící komplex – White Complex je prosvětlující složka, která pleť zanechává jasnější, hladší a zářivější. Špičkový produkt kosmetické technologie, který v sobě spojuje dvě vysoce účinné a novátorské látky Lumiskin™ a Melfade®-J, spolu s optimálním obsahem PHA a AHA. Lumiskin™ získávaný z rostlin a Melfade®-J obsahující deriváty medvědice léčivé  a vitaminu C představují nejnovější objev kosmetologie.