Desense

Desense

– ošetření bez parabenů a alergenů určení pro náročnou, přecitlivělou pleť náchylnou ke kuperóze.

Srdcem této receptury je GPI (Glycerofosfoinositol), výtažek lecitinu ze slunečnice, který chrání správnou funkci.

Proč se pleť stává citlivou?

V průběhu času mohou vnitřní faktory (dědičnost, hormonální a psychické faktory, emoce, špatná snášenlivost atd.) a vnější faktory (znečištění, náhlé změny teploty, agresivní ošetření, suchý vzduch, stravovací návyky atd.) postupně oslabit ochrannou bariéru pleti.

Jak vypadá citlivá pleť?

Buňky ztrácejí svou soudržnost a zrohovatělá vrstva se ztenčuje. Bariéra a ochranná činnost pokožky se zeslabuje, dochází k dehydrataci a snadnějšímu přístupu zevních jevů a k nástupu zánětlivých procesů.

Vytváření melaninu začíná od tyrozinu a je způsobováno enzymem tyrozinázy a ultrafialovými paprsky.


AKTIVNÍ LÁTKY

GPI (glycerofosfoinositol cholinová sůl) – řídí uvolňování mastných kyselin odpovědných za zánětlivé procesy.
– je předchůdcem tvorby fosfolipidů a ceramidů, které vytvářejí mezibuněčné pojivo. Tím udržuje celistvost buněk, obnovuje zrohovatělou vrstvu a pleť posiluje.< 18-beta – glycyretické kyseliny – získané z lékořice snižují zarudnutí pleti a mají zjemňující vlastnosti
Složky buněčných membrán na bázi fosfolipidů – jsou bohaté na mastné kyseliny. Zvyšují práh snášenlivosti pleti vůči vnějším vlivům.
Vzácné rostlinné oleje (mandle – agan – olivy – rýže) –změkčovadla chránící přirozenou hydrataci. Poskytují okamžité a dlouhotrvající zvlhčení.
Ximilene – vícenenasycená mastná kyselina získaná ze semen jihoafrické křoviny Olax Dissitiflory, která zlepšuje tok krve v pleti. Chrání a posiluje vlásečnice a snižuje jejich viditelnost.
Brusinka – šípek – výtažek z jetele – ochranný efekt, poskytuje pleti jasnost.